Hold

17 Amacantus

AmaCantus

Kammerkor

Torsdage 19.15-21.45

Højdevangskirkens menighedsrådslokale
Irlandsvej 47
2300 København S

Læs mere
03 Aventura

Aventura

Kammerkor

Søndage 18.30-21.30

Sundby Kirke
Oliebladsgade 2
2300 Kbh. S

Læs mere
50 Bare Damer

Bare Damer

Kvindekor

Onsdage

Frederiksberg Friskole
Dronningens vej 3
2000 Frederiksberg

Læs mere
10 Blaagaard Kammerkor

Blaagaard Kammerkor

Kammerkor

Tirsdage kl. 19.00-21.30

Kristkirken
Enghave plads
København V

Læs mere
15 Broccoli

Broccoli

Kammerkor

Tirsdage 19.00-22.00

Enghave Kirke
Sønder Boulevard 120
1720 Kbh V.

Læs mere
33 Bryggens Kor

Bryggens Kor

Rytmisk kor

Tirsdage 19.30-21.45

Auditoriet, den nye afdeling af Skolen på Islands Brygge
Drechselsgade 9
2300 Kbh. S

Læs mere

Campuskoret

Blandet kor

Mandage 17.00-18.45

KUA, bygning 16, 3.sal
Karen Blixens vej 8
2300 Kbh. S

Læs mere
04 Carmen Curlers

Carmen Curlers

LGBT kor

Torsdage 19.00-21.30

Lutherkirken
Randersgade 3
2100 Kbh. Ø

Læs mere
23 Con Brio

Con Brio

Blandet kor

Torsdage 19.00-21.30

VOC
Gammel Jernbanevej 25
2500 Valby

Læs mere
07 Concentus

Concentus

Studenterkor

Mandage 19.00 - 21.15

Katedralen
CSS, bygning 16
Øster Farimagsgade 5
København K

Læs mere
20 Cor Cantus

Cor Cantus

Kammerkor

Hver anden torsdag (ulige uger) 19.00-21.30

Klærkesalen, Aktivitetscentret Sankt Joseph
Griffenfeldsgade 44
2200 Kbh. N

Læs mere

Det Lille Kor

Seniorkor

Mandage kl 15.30

Helsingborggade 16
2100 Kbh. Ø

Læs mere
13 Fejltrin

Fejltrin

Folkedans

Onsdage 19.30-22.00

Øster Farimagsgade Skole
Øster Farimagsgade 40
2100 Kbh Ø

Læs mere
16 Kolorit

Kolorit

Vokalgruppe

Tirsdage 19.00-22.00

Tårnby Gymnasium
Tejn Alle 5
2770 Kastrup

Læs mere
55 Kornucopia

KorNucopia

Blandet kor

Torsdage 19.00-21.15

Falkonergårdens Gymnasium
Sønderjyllands Allé 25
2000 Frederiksberg

Læs mere
12 Københavns Kantatekor

Københavns Kantatekor

Blandet klassisk kor

Onsdage 19.30-22.00

Margrethekirken
Kirsebærhaven 10
2500 Valby

Læs mere
53 Lukaskoret

Lukaskoret

Kvindekor

Onsdage kl. 19.00–21.30

Sct. Lukas Kirke
Christian Richardts Vej 2
1951 Frederiksberg C

Læs mere
25 Panumkoret

Panumkoret

Blandet klassisk kor

Tirsdage 18.15-21.00

Hellig Kors Kirke
Kapelvej 38
2200 Kbh. N

Læs mere
26 Pegasus

Pegasus

Kammerkor

Onsdage 17.25-19.55

Menighedssalen, Hellig Kors Kirke
Kapelvej 38
2200 Kbh. N

Læs mere
29 Samklang

Samklang

Blandet kor

Mandage 19.00-21.30

Anna Kirken
Bjelkes Allé 19-21
2200 Kbh. N

Læs mere
06 Sensommerkoret

Sensommerkoret

Kvindekor

Mandage 12.30-14.30

Lutherkirken
Randersgade 3
2100 Kbh. Ø

Læs mere
28 Skt. Pauls Kammerkor

Skt. Pauls Kammerkor

Kammerkor

Tirsdage 19.00-22.00

Kapernaumskirken
Frederikssundsvej 45
2400 København NV

Læs mere
54 Skt. Thomas Kammerkor

Skt. Thomas Kammerkor

Kammerkor

Mandage 19.30-21.30

Skt. Thomas Kirke
Rolighedsvej 16
1958 Frederiksberg C

Læs mere
11 Terpsichore

Terpsichore

Kammerkor

Mandage 19.30-22.00

Helligåndskirken
Niels Hemmingsensgade 5
ved Strøget

Læs mere
24 Tourdion

Tourdion

Kammerkor

Torsdage 19.00-21.30

Nazaret Kirke
Ryesgade 105B
2100 Kbh. Ø

Læs mere
34 QQQ

Queer Qhoir Qopenhagen

LGBT+ kor

Onsdage kl. 19.00-22.00

Aktivitetshuset
Agnes Henningsens Vej 4
2200 Kbh. N

Læs mere
05 Ørevox

ØreVOX

Blandet kor

Mandage kl. 18.30-21.30

Plejecentret Sølund
Ryesgade 20A
2200 København N

Læs mere